Proč u nás nakupovat
  • široký sortiment
  • zboží skladem
  • originální nápady
  • profesionální řešení
  • individuální přístup

Vany a vaničky

Požadavky, které má koupelna splňovat, je zapotřebí si ujasnit před začátkem její rekonstrukce. Koupelna není jen místem očisty těla, ale i místem relaxace a odpočinku. Než se vydáte vybírat vanu či sprchový kout, je vhodné si zjistit přesné rozměry koupelny. Volba mezi sprchovým koutem nebo vanou je individuálním rozhodnutím. Někteří lidé dávají jednoznačně přednost sprchování. Naopak ti, kteří si relaxaci ve vaně nemohou odepřít, si zakoupí vanu.

Pokud zvolíme sprchový kout, máme několik možností řešení. I malá koupelna, pokud v ní nebude vana, se může stát velkou. Proto nemusíme šetřit sprchovacím místem. Pro sprchový kout můžete vymezit i více jak metr čtvereční místa. Další možností jsou zapuštěné vaničky, díky kterým dosáhneme v koupelně absolutní bezbariérovosti a vyššího komfortu.

V případě, že zvolíte vanu, můžete ji doplnit vhodnou zástěnou, sedátkem, podhlavníkem, madly. Zástěna zamezí nežádanému úniku vody na dlažbu a uvnitř vzniká příjemná "parní" koupel. Výrobci koupelnového zařízení v současnosti nabízí vany, které jsou svými rozměry a tvarem přímo určeny především do menších a malých koupelen.

 

Jaký zvolit materiál při výběru vany a sprchové vaničky?

Akrylát

V současné době je velmi používaným materiálem pro výrobu van a sprchových vaniček akrylát, který má řadu výhod. Je teplý a příjemný na dotek, odolný běžným čisticím prostředkům. Z technických předností jmenujme dobrou tvarovatelnost, nízkou hmotnost a vysokou nosnost. Bosou nohou díky dokonalé hladkosti povrch neklouže (samozřejmě neplatí s mýdlovou vodou).

Smalt

Vany a vaničky ze smaltované oceli vynikají odolností proti poškrábání, proti oděru (vyšší tvrdost), barevnou stálostí, odolností proti kyselinám a chemikáliím, barvám na vlasy apod. Možnost aplikace protiskluzného povrchu je výhodná zejména pro děti a seniory. Na smaltované vany a vaničky je poskytována delší záruka (až 30let).

Litý mramor

Litý mramor je materiál používaný na vany i sprchové vaničky, který díky svým vlastnostem zaručuje výrobku při správném zacházení dlouhou životnost a vysokou odolnost. Je potřeba dávat si pozor na nižší chemickou odolnost vůči některým chemikáliím (např. barvy na vlasy). Výhodou je příznivá cena a nadčasový design.

Keramika

Keramická vanička je ze sanitární, glazované keramiky, která při správném zacházení zaručuje dlouhou životnost, tvarovou stálost, vysokou odolnost proti poškrábání, snadnou údržbu. Keramické vaničky lze instalovat na podlahu se zapuštěným sifonem nebo je klasicky podezdít.


Santech - Český výrobce van a masážních systémů


Související články

  • Sprchové kouty - sprchové kouty, posuvné dveře, kyvné dveře, skládací dveře, rámové a bezrámové konstrukce, sprchové kouty pro montáž na dlažbu, sprchové kouty pro montáž na vaničku, pevné stěny "walk in", modulové sestavy pro seniory, invalidní program

Otevírací doba
Pondělí 12 - 17 hod
Úterý 12 - 17 hod
Středa  12 - 17 hod
Čtvrtek 12 - 17 hod
Pátek 12 - 17 hod

V naší dopolední přítomnosti, nebo po dohodě na tel: 731 621 820, nás můžete navštívit i mimo hlavní otevírací dobu.


Zeptejte se nás

Váš dotaz nám můžete zaslat pomocí kontaktního formuláře

Copyright © 1999 - 2018 Rubidea CZ, s. r. o. Všechna práva vyhrazena

Vytvořila společnost Nový Web s.r.o.